Dom położony w samym sercu gór

Dom w samym sercu gór zazwyczaj charakteryzują się powtarzalną bryłą, o określonym wnętrzu. Ale dom w górach nie zawsze musi oznaczać drewnianą chatę z bali krytą gontem, obowiązkowo na kamiennej podmurówce.

 

Położony w Nowym Targu, nowoczesny dom był marzeniem właścicieli od dawna. Dlatego główne założenie naszego projektu opierało się na pełnym wykorzystaniu a nawet zwiększeniu roli olśniewającej panoramy, rozciągającej się z okien, zapraszając ją do współtworzenia wnętrza domu. Wychodząc naprzeciw idei zintegrowania wnętrza z potęgą gór stworzyliśmy kompozycję otwartych przestrzeni idealnie wkomponowanych w krajobraz, zapewniających odpoczynek i relaks.

 

Ze względu na rozciągające się z olbrzymich okien domu urzekające widoki, w pomieszczeniach zdecydowaliśmy się na, pełną pokory dyscyplinę barw. Proste linie, duże bryły, nieprzeładowane wnętrze i zastosowanie elementów z czystego szkła potęgują efekt dużych, przenikających się przestrzeni.

 

Do wykończenia wnętrz użyliśmy materiałów o wyraźnych fakturach – płytki imitujące beton oraz drewno. Ich charakterystyczne desenie oraz wierne odzwierciedlenie tekstur dodaje wnętrzom ekspresji  tak niezbędnej przy dużych, otwartych przestrzeniach.

 

Na parterze, w którym kuchnia, jadalnia ze spektakularnym oknem sięgającym drugiego piętra, oraz salon stanowią jedną całość, zastosowaliśmy ciekawy trik – wejście do spiżarki ukryte jest dyskretnie w zabudowie meblowej.

 

We wszystkich wnętrzach niebanalną rolę odgrywa oświetlenie – w jadalni imponująca lampa idealnie komponuje się z dwukondygnacyjnym oknem, w reszcie pomieszczeń oświetlenie jest dyskretne lecz doskonale eksponuje podział stref w tak dużym domu.

 

W jednej z łazienek zdecydowaliśmy się na zaprojektowanie rozwiązania dość nietypowego – zamiast stosowanej powszechnie toalety podwieszanej zastosowaliśmy toaletę wkomponowaną w zabudowę meblową, która stanowi jednocześnie półkę lub siedzisko. Łazienka na poddaszu, w celu uzyskania klimatu naturalnego SPA, została wyposażona w kamienne umywalki oraz wolnostojącą wannę o opływowym kształcie. Piaskowe płytki o subtelnym deseniu łączą się tu z ciemnymi płytkami imitującymi drewno i czarnymi elementami dekoracyjnymi (szafka, lampy). Zastosowaliśmy tu grzejnik dekoracyjny w kolorze kontrastującym do płytek, z dodatkowymi relingami na ręczniki.

 

Więcej na: Aktualności Intellio designers
Moda i inspiracje
artykuły o wnętrzach

zobacz artykuły

Tło poradnika wnętrzarskiego Intellio designers. Różowa wstążka

5 modnych trendów w projektowaniu wnętrz w 2017 roku

Co będzie modne w architekturze wnętrz w 2017 roku? Przedstawiamy pięć najważniejszych trendów, które warto znać.   Modne kolory we wnętrzach Pantone Color Institute...

czytaj więcej

Najmodniejsze kuchnie - luksusowe fronty i blaty kuchenne

Jak urządzić nowoczesną kuchnię? Jakie materiały wybrać, by meble kuchenne wyglądały efektownie i służyły na lata? Przedstawiamy nowoczesne, piękne i trwałe materiały na fronty i...

czytaj więcej

Wnętrza inspirowane paryskimi apartamentami

Paryski styl zachwyca nie tylko w modzie, ale także w sposobie urządzania wnętrz. Czym się charakteryzuje i jak zaaranżować apartament w stylu paryskich mieszkań i loftów?  ...

czytaj więcej

Dlaczego współpraca z projektantem wnętrz się opłaca?

Tysiące decyzji! Remont, urządzanie mieszkania to zadanie wymagające bardzo dobrej organizacji, znajomości rynku i znacznej ilości wolnego czasu. Przydatna jest także odporność na...

czytaj więcej

Top