Dom położony w samym sercu gór

Dom w samym sercu gór zazwyczaj charakteryzują się powtarzalną bryłą, o określonym wnętrzu. Ale dom w górach nie zawsze musi oznaczać drewnianą chatę z bali krytą gontem, obowiązkowo na kamiennej podmurówce.

 

Położony w Nowym Targu, nowoczesny dom był marzeniem właścicieli od dawna. Dlatego główne założenie naszego projektu opierało się na pełnym wykorzystaniu a nawet zwiększeniu roli olśniewającej panoramy, rozciągającej się z okien, zapraszając ją do współtworzenia wnętrza domu. Wychodząc naprzeciw idei zintegrowania wnętrza z potęgą gór stworzyliśmy kompozycję otwartych przestrzeni idealnie wkomponowanych w krajobraz, zapewniających odpoczynek i relaks.

 

Ze względu na rozciągające się z olbrzymich okien domu urzekające widoki, w pomieszczeniach zdecydowaliśmy się na, pełną pokory dyscyplinę barw. Proste linie, duże bryły, nieprzeładowane wnętrze i zastosowanie elementów z czystego szkła potęgują efekt dużych, przenikających się przestrzeni.

 

Do wykończenia wnętrz użyliśmy materiałów o wyraźnych fakturach – płytki imitujące beton oraz drewno. Ich charakterystyczne desenie oraz wierne odzwierciedlenie tekstur dodaje wnętrzom ekspresji  tak niezbędnej przy dużych, otwartych przestrzeniach.

 

Na parterze, w którym kuchnia, jadalnia ze spektakularnym oknem sięgającym drugiego piętra, oraz salon stanowią jedną całość, zastosowaliśmy ciekawy trik – wejście do spiżarki ukryte jest dyskretnie w zabudowie meblowej.

 

We wszystkich wnętrzach niebanalną rolę odgrywa oświetlenie – w jadalni imponująca lampa idealnie komponuje się z dwukondygnacyjnym oknem, w reszcie pomieszczeń oświetlenie jest dyskretne lecz doskonale eksponuje podział stref w tak dużym domu.

 

W jednej z łazienek zdecydowaliśmy się na zaprojektowanie rozwiązania dość nietypowego – zamiast stosowanej powszechnie toalety podwieszanej zastosowaliśmy toaletę wkomponowaną w zabudowę meblową, która stanowi jednocześnie półkę lub siedzisko. Łazienka na poddaszu, w celu uzyskania klimatu naturalnego SPA, została wyposażona w kamienne umywalki oraz wolnostojącą wannę o opływowym kształcie. Piaskowe płytki o subtelnym deseniu łączą się tu z ciemnymi płytkami imitującymi drewno i czarnymi elementami dekoracyjnymi (szafka, lampy). Zastosowaliśmy tu grzejnik dekoracyjny w kolorze kontrastującym do płytek, z dodatkowymi relingami na ręczniki.

 

Więcej na: Aktualności Intellio designers
Top