Aktualności

Z życia Intellio Designers

Luksusowe oświetlenie marki Moooi

Unikatowa kolekcja luksusowego oświetlenia „Perch Light” holenderskiej marki Moooi przykuwa uwagę nowatorskim wzornictwem, które nie ma sobie równych. Przedstawiamy nowe, niezwykłe lampy Moooi.

Moooi to marka znana z intrygujących projektów i oryginalnych aranżacji wnętrz, którą założyli Marcel Wanders oraz Caspar Vissersa. Nazwa marki jest inspirowana holenderskim słowem „mooi”, które znaczy „piękny”. Dodane z przekorą do nazwy dodatkowe „o” podkreśla znaczenie oryginalności i oddaje ideę tworzenia pięknych produktów, które wyzwalają pozytywne emocje.

 

Eteryczna kolekcja Perch Light Moooi

Nowa kolekcja „Perch Light” została zaprojektowana przez londyńskiego architekta i projektanta tureckiego pochodzenia Umuta Yamaca. Poetycka i oryginalna seria lamp jest inspirowana pięknem natury, której symbolem jest egzotyczny ptak, który usiadł na gałęzi. Projektant we wspaniały sposób uchwycił urok i czar pierzastego ptaka, którego możemy podziwiać w designerskiej postaci.

 Eteryczna kolekcja Perch Light Moooi

Wytworna i delikatna kolekcja składa się z lamp  podłogowych, stołowych, ściennych i podwieszanych. Lampy są wykonane z wyrzeźbionego niepalnego papieru, dzięki czemu są praktyczne i designerskie. Lekkie, eteryczne i pozłacane tworzą subtelną i poetycką całość. W skład kolekcji wchodzą lampy w wersji z pojedynczym ptakiem lub kilkoma ptakami. Pięć świetlistych złotych ptaków, które usiadło na złotej gałęzi, kilka ptaków na drzewie lub jeden ptak – w zależności od wybranego modelu kawałek natury może teraz zagościć w domu i inspirować.

 

Designerskie lampy z linii Perch Light są wyposażone w specjalny mechanizm, dzięki któremu za pomocą delikatnego dotyku wywołują delikatny ruch kołyszący, magicznie ożywiając siedzącego na cokole ptaka.

 

Lampa podłogowa Perch Light Floor

 Lampa podłogowa Perch Light Floor - Moooi

Wysoka lampa Perch Light Floor stoi dumnie na smukłym, stalowym cokole, na którym przysiadł ptasi przyjaciel. Delikatna i elegancka wpisze się w nowoczesne, minimalistyczne wnętrza przenosząc do nich kawałek piękna natury. Lampa emituje miękkie, delikatne światło, które koi i wprowadza klimatyczną atmosferę. Kołyszący się ptak wprawiony w ruch dotykiem będzie relaksował i wprowadzał oryginalny, dynamiczny element do każdego pomieszczenia.

 

Lampa wisząca Perch Light Branch

Lampa Moooi wisząca Perch Light Branch

Pięć delikatnych, intrygujących pięknych ptaków, które zebrało się na podwieszonej gałęzi. Siedzą spokojnie wpatrzone w niebo. Eleganckie, pełne gracji przywołują myśli o pięknie natury i wprowadzają delikatność do wnętrz.

 

Lampa stołowa Perch Light Table

Lampa stołowa Perch Light Table marki Moooi

Prosta, delikatna, szlachetna. Świeci pięknym miękkim światłem, doskonale oświetlając biurko i stół. Znakomita towarzyszka rozmyślań i pracy. Uroczy ptak wniesie spokój do wnętrza i fantazję.

 

Lampa ścienna Perch Light Wall

Lampa ścienna Perch Light Wall Moooi

Oryginalny ptak, który zdobi ścianę wypełnia pokój przyjemnym światłem. Kable są całkowicie niewidoczne, dzięki czemu konstrukcja jest funkcjonalna i piękna. Intrygujące wzornictwo przyciąga wzrok i wzbogaca wnętrza.

Eteryczne i oryginalne wzornictwo to atuty kolekcji Perch Light marki Moooi, która będzie prezentować się interesująco w nowoczesnych i luksusowych wnętrzach.

Więcej na: Aktualności Intellio designers
Top