Penthouse od Intellio designers

Oszałamiająca feeria barw i świateł nocą, szalony taniec promieni słonecznych za dnia i miękki woal z obłoków w pochmurne poranki... Sercem każdego penthouse’u są ogromne, imponujące okna, przez które można kontemplować tętniące życiem miasto i spektakle słońca, księżyca i gwiazd, rozgrywane o różnych porach. Projektując apartament postanowiliśmy okiełznać niespokojny puls miasta i stworzyć aranżację, która jak w soczewce skupia wszystkie jego rytmy, jednak w wersji pianissimo. Dzięki temu penthouse stał się przestrzenią komfortu i relaksu, gdzie w ciszy i harmonii można smakować metropolię.

Duża przestrzeń otworzyła szerokie pole do twórczej ekspresji, ale wymagała też skupienia i rozwagi podczas doboru elementów wystroju oraz zachowania proporcji i umiaru. Zrezygnowaliśmy ze ścian działowych i postawiliśmy na otwarte, przenikające się przestrzenie. Granice pomiędzy nimi są symboliczne, ledwo zarysowane – zamiast ścian działowych to na przykład tafla szkła, zamknięta w złotych ramach.

Aranżację zdominowały głębokie czernie naturalnego kamienia, którym lekkości dodają subtelne dodatki złota – krany, wieszak na ręczniki, panel ścienny przy łóżku czy złote kule na stoliku nocnym. W intrygujących załamaniach bryły wanny i umywalek odbija się światło, a wnętrze nabiera przez to wyjątkowego blasku. Wszystkie elementy wyposażenia to produkty luksusowych, wiodących marek, które dodają wnętrzu blichtru i splendoru, sprawiając, że nawet sen, kąpiel czy picie porannej kawy zamienia się w luksusowy rytuał i ucztę dla wszystkich zmysłów.

Po więcej inspiracji zapraszamy na stronę aranżacji wnętrz

Więcej na: Aktualności Intellio designers
Top