Porady i artykuły od Intellio®

Nowości, trendy, moda w projektowaniu i dekorowaniu wnętrz

Złota 44 - Światowej klasy apartamenty w centrum Warszawy

Europejski standard, zjawiskowa architektura i światowy design. Złota 44 to apartamentowiec, gdzie luksus, komfort i wzornictwo na najwyższym poziomie kreują niepowtarzalny styl życia.

 

52 piętra luksusu 

Złota 44 to zdobywca 3 głównych nagród International Property Awards 2015 w kategoriach Najlepsza Inwestycja Mieszkaniowa, Najlepszy Apartament, Projekt Wnętrz Apartamentów Pokazowych. Prestiżowy apartamentowiec zaprojektowany przez światowej sławy architekta Daniela Libeskinda Złota 44 wyróżnia się niezwykłym kształtem, innowacyjną fasadą oraz najwyższej klasy standardem wykończenia. Każdy z elementów budynku został indywidualnie zaprojektowany i ręcznie wykonany. Unikalną fasadę tworzy innowacyjny system uchylnych trójszybowych paneli Tripple Glazed Unit (TGU), który redukuje zużycie energii o 20%, zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń od intensywnego światła słonecznego oraz zapewnia izolację akustyczną – dzięki czemu mieszkając w sercu metropolii we wnętrzach budynku można cieszyć się błogą ciszą. Dzięki znakomitej lokalizacji wieżowca – w samym centrum Warszawy – wnętrza zachwycają nie tylko ekskluzywnym wykończeniem i komfortem, ale także spektakularnym widokiem na Warszawę (w tym na Pałac Kultury i Nauki oraz Salę Kongresową).

Apartamentowiec Złota 44

 

Europejski standard

Wysoki na 192 metry budynek Złotej 44 posiada 287 apartamentów o różnorodnej wielkości oraz układzie zlokalizowanych na 52 piętrach, których ekskluzywne wyposażenie i wykończenie zrównuje je z najlepszymi światowymi wnętrzami. Do wyboru rezydentów oddane są mieszkania o powierzchni od  62 do 120 m2  oraz penthouse’y położone na najwyższych piętrach budynku o powierzchni nawet ponad 1000 m2. Każde wnętrze jest wykończone przy użyciu najwyższej jakości materiałów i wyposażone w inteligentny system zarządzania HMS (Home Management System). HMS pozwala na zdalne sterowanie m.in.  oświetleniem, klimatyzacją, uchylnymi panelami oraz umożliwia szybki kontakt z konsjerżem w celu skorzystania z luksusowej usługi consierge.

Wnętrza luksusowe w Warszawie, apartamenty Złota 44

Projekty wnętrz Warszawa Złota 44

 

Światowy design

Apartamenty Złotej 44 zaprojektowane przez światowej sławy pracownię Woods Bagot to przykład światowego designu w najlepszym wydaniu. Elegancki styl, prostota form, niepowtarzalne wzornictwo i nowoczesne rozwiązania projektowe zastosowane we wnętrzach są inspirującą współczesną interpretacją modernizmu. Kompleksowo wykończone apartamenty mają do wyboru 9 wariantów aranżacji wnętrz. Klienci mogą wybierać spośród specjalnie stworzonych trzech pakietów: Standard, Premium i Deluxe, które pozwalają wybrać różnorodne warianty kolorystyczne, by stworzyć przestrzeń wokół siebie odzwierciedlającą osobowość i indywidualne upodobania. 

 

W zależności od wybranego pakietu projekty wnętrz skłaniają się ku bardziej klasycznej stylistyce zarówno w zakresie doboru materiałów jak i kolorów lub ku odważnym zestawieniom. Wśród najwyższej klasy materiałów wykończeniowych, które zastosowano do aranżacji wnętrz znajduje się jasny i ciemny dąb, drewno orzecha amerykańskiego, czarny, biały i zielony marmur, szkło lakierowane na czarno, trawertyn, kamienie szlachetne, konglomeraty, lakierowany MDF. Szeroko zastosowane lite drewno na podłodze wyróżnia się także sposobem ułożenia, jak klasyczna jodełka na podłodze inspirowana projektami wnętrz paryskich loftów.

 

Wnętrza apartamentów Złota 44

Wnętrza apartamentów Złota 44

 

Ultra luksusowa strefa relaksu i biznesu

Na ósmym piętrze budynku Złotej 44 na powierzchni 1800  m2  znajduje się największa w Europie przestrzeń rekreacyjno-sportowa oraz strefa dla biznesu, którą wyróżnia m.in. największy w Polsce prywatny 25-metrowy basen, siłownia, gabinety masażu, zewnętrze jacuzzi, sale konferencyjne, piwniczka do starzenia i degustacji win. Niezwykłą atrakcją jest sala kinowa z symulatorem do gry w golfa, w której znajduje się 18-dołkowych pól golfowych odwzorowanych w skali 1:1 na wzór słynnych golfowych resortów świata jak Celtic Manor w Wielkiej Brytanii.

Ściany  8. piętra są wykończone naturalnym fornirem orzechowym, skórą oraz taflą szkła udekorowanego mosiądzem. Unikatowo wykończona jest także przestrzeń w strefie SPA oraz wokół basenu, gdzie użyto kwarcyt pochodzący ze szwajcarskiej doliny Vals.

 Wnętrza apartamentów Złota 44

Wnętrza apartamentów Złota 44

Niezwykłe aranżacje wnętrz i liczne udogodnienia sprawiają, że rezydenci Złotej 44 mogą cieszyć się wyjątkowym stylem i jakością życia.

 

 Wnętrza apartamentów Złota 44

25-metrowy basen ulokowany na 8. rekreacyjnym piętrze apartamentowca

- największej w Europie przestrzeni rekreacyjno-sportowej o łącznej powierzchni 1800 m2.

 

Wnętrza apartamentów Złota 44

Zielone zacisze ZŁOTEJ 44, czyli 400- metrowy taras podzielony na strefę suchą i mokrą z całorocznym jacuzzi

i spektakularnym widokiem na Pałac Kultury i Nauki oraz Salę Kongresową.

 

Wnętrza apartamentów Złota 44

W budynku znajduje się 287 kompleksowo wykończonych apartamentów z udogodnieniami niespotykanymi w żadnej innej inwestycji typu premium w Polsce, jak system HMS (Home Management System).

Umożliwia on mieszkańcom łatwe sterowanie m.in. klimatyzacją, uchylnymi panelami, wentylacją, oświetleniem czy żaluzjami z poziomu urządzeń mobilnych.

 

Apartamenty Złota 44

Salon w apartamencie pokazowym na 50. piętrze z panoramicznym widokiem na Warszawę. Klienci ZŁOTEJ 44 mają do dyspozycji zarówno kameralne studia o powierzchni 62, jak i niezwykle przestronne apartamenty o powierzchni powyżej 250 mkw.

 

Wnętrza apartamentów Złota 44, Warszawa

Nad aranżacją wnętrz apartamentów ZŁOTEJ 44 pracowały światowej sławy pracownie designu, w tym m.in. Woods Bagot. Wnętrza zostały docenione w prestiżowym konkursie International Property Awards 2015 w kategoriach Najlepszy Apartament oraz Projekt Wnętrz Apartamentów Pokazowych.

 

Warszawa Złota 44

Klub mieszkańca, czyli część wspólna ulokowana na 8. rekreacyjnym piętrze ZŁOTEJ 44. To doskonała przestrzeń na chwilę relaksu i wytchnienia.

 

Apartamenty - luksus i prestiż

ZŁOTA 44 – unikatowe miejsce na mapie nieruchomości typu premium, które rozsławia Polskę w świecie. Budynek mierzący 192 m wysokości w swojej ofercie posiada 287 apartamentów ulokowanych na 52. piętrach.

 

Aranżacje wnętrz w apartamentach w Warszawie

Robert Lewandowski – jeden z przyszłych mieszkańców ZŁOTEJ 44, który docenił bogatą ofertę 8. piętra, w tym 25-metrowy basen, i nabył jeden z apartamentów w maju 2016 roku.

 

Aranżacje wnętrz w apartamentach w Warszawie

Imponująco wyrzeźbione lobby o wysokości 6 metrów, zaprojektowane przez Daniela Libeskinda, które jest zwieńczeniem prac nad projektem i stanowi niezwykłą przestrzeń publiczną łączącą budynek z otoczeniem - z miastem i mieszkańcami.

 

Aranżacje wnętrz w apartamentach w Warszawie

Cała przestrzeń wokół basenu oraz w strefie SPA została wyłożona kwarcytem wydobywanym tylko w jednym miejscu na świecie – w szwajcarskiej dolinie Vals. Ściany wykończono rzadkim i trudno dostępnym fornirem oraz taflami szkła zdobionymi mosiądzem.

Tagi:
Światowej klasy apartamenty Najlepsza Inwestycja Mieszkaniowa centrum Warszawy apartamentowce Projekt Wnętrz Apartamentów Pokazowych Najlepszy Apartament wnętrza apartamentów luksusowe apartamenty zjawiskowy design projekty wnętrz drapacze chmur

Popularne artykuły:

Architekt wnętrz radzi jak wybrać lampę do salonu

Światło - praktycznie i nastrojowo Salon z racji swoich funkcji - wypoczynkowej, reprezentacyjnej, gościnnej - wymaga odpowiedniego oświetlenia sztucznym światłem. Zazwyczaj architekci wnętrz...

Jak urządzić klatkę schodową - projektowanie wnętrz Kraków

Klatka schodowa w domu pełni w pierwszej kolejności funkcję komunikacyjną i często ta jej podstawowa rola staje się nadrzędna względem jej walorów estetycznych. Jeszcze kilka dekad temu...

Jak zaprojektować wystrój salonu fryzjerskiego

Współczesne salony fryzjerskie w coraz większym stopniu przypominają fantazyjnie, oryginalnie urządzone kawiarnie, kluby nocne niż surowe, funkcjonalne pomieszczenia z lustrami i fotelami...

Jak wybrać komfortową sofę do salonu - radzą projektanci wnętrz

Elegancka i stylowa? Wygodna i funkcjonalna? Szukając idealnej sofy, nie musimy iść na kompromis pomiędzy pięknym wyglądem, a komfortem wypoczynku. Prezentujemy nowoczesne sofy, które są nie...

Kuchnia z salonem - za i przeciw

Kuchnia zintegrowana z salonem to niemal oczywistość w mieszkaniach budowanych w ostatnich latach. Trudno rozstrzygnąć na ile aranżacja salonu z kuchnią wynika z potrzeb rynku, na ile jest wynikiem...

Jak zaprojektować sypialnię?

Dobrze zaprojektowana sypialnia to taka, w której faktury, materiały i kolory są dobrane w przemyślany sposób, by dostarczać nam ciekawych wrażeń zmysłowych. Urządzając sypialnię dla...

Top