Porady i artykuły od Intellio®

Nowości, trendy, moda w projektowaniu i dekorowaniu wnętrz

Urządzamy kancelarię prawniczą. 5 najważniejszych reguł, dzięki którym wnętrze będzie imponowało Twoim klientom

Jeśli chcesz zadbać o to, by klienci czuli od momentu przekroczenia progu, że otrzymają profesjonalną obsługę prawną, nie wystarczy kupić kilku kosztownych mebli i pomalować ściany na odcień złamanej bieli. Biuro musi stwarzać atmosferę pełną zaufania, nie rozpraszać i budować Twój prestiż. 

Projektowanie wnętrz

 

Reguła 1 – wnętrze kancelarii prawnej powinno podkreślać charakter usług i zespołu

Najważniejsze w kancelarii prawniczej są oczywiście meble. Wielu z nas kojarzy ją jako wnętrze wypełnione kosztownymi antykami w ciemnym wybarwieniu, boazerią na ścianach, z lekko przytłumionym światłem. Solidne meble w stylu klasycznym wraz z tapicerowanymi, luksusowymi siedziskami dla klientów są idealne dla kancelarii, która działa na rynku od dłuższego czasu i cieszy się renomą. Młody zespół prawników może prezentować się wręcz groteskowo i nie budzić zaufania w klientach. Co zatem wybrać? Zastanów się nad tym, jaki jest wiek pracowników, na co pozwala wielkość lokalu, jaka jest jego lokalizacja, a także jak odzwierciedlić specjalizację oferowanych usług.

 

Antyki kojarzą się z tradycją i konserwatyzmem, a także z elitarnością, dlatego są doskonałe dla kancelarii notarialnych i adwokackich specjalizujących się w prawie cywilnym i karnym działających w branży od co najmniej kilkunastu lat. Młodszy zespół prawników powinien wybrać nowoczesne, eleganckie meble, które będą doskonale komponowały się z wyglądem całego gabinetu. Do większych pomieszczeń fantastyczne będą meble w naturalnych odcieniach przełamane skórą i wstawkami ze stali. Jeśli urządzasz niższy i mniejszy lokal, koniecznie zwróć swoją uwagę w stronę szkła – np. przeszklonych blatów i półek w witrynach. 

Chcesz podkreślić prestiż kancelarii bez względu na jej staż? Pokuś się o marmurowe blaty, okładziny ścienne z trawertynu lub sięgnij po styl futurystyczny. Nowoczesna kancelaria, która zajmuje biurowiec w centrum wielkiego miasta, może wyróżniać się oryginalnym designem i wysoką jakością surowców. 

 

Reguła 2 – aranżacja wnętrz kancelarii adwokackiej nie może rozpraszać kolorem

Twoi klienci powinni poczuć się komfortowo i możliwie jak najrzetelniej przedstawić fakty. Z tego powodu warto zdecydować się na naturalne barwy ziemi i neutralne odcienie na ścianach i podłogach, takie jak beże, biele, szarości, rezygnując z intensywnych barw (żółć, turkus czy czerwień). W klasycznie zaprojektowanym gabinecie doskonale zagra złamana biel, oxfordzka zieleń, burgund, głęboki granat i koniakowy brąz, oczywiście odpowiednio zestawione z wyposażeniem. 

 

Reguła 3 – wybierz gustowne, proste dodatki pasujące do wystroju

Stylowe dodatki i gustowne elementy dekoracyjne dopełniają wnętrze. W kancelarii prawniczej świetnie prezentują się klasyczne zegary i duże, minimalistyczne obrazy. Rzadziej widoczne są rośliny pokojowe, które mimo wszystko mogą dodać wnętrzu nieco przytulności i złagodzić surowy, prawniczy klimat. Oczywiście niezbędny jest umiar i podejście ze smakiem: im mniej, tym lepiej. Rolę dekoracji będą pełniły lampy – o fantazyjnych, przenikających się kształtach w nowoczesnej kancelarii, aż po kryształowe żyrandole w klasycznych wnętrzach.

Aranżacje wnętrz kancelarii prawnej

 

Reguła 4 – aranżacja kancelarii musi być praktyczna, czyli wygłusz pomieszczenia

Rozmowy, które odbywają się za „zamkniętymi” drzwiami, powinny za nimi pozostać. Aby zwiększyć komfort klientów, biorąc pod uwagę poufność rozmów, warto wyeliminować lub zmniejszyć pogłos rozmów z pomocą paneli dźwiękochłonnych lub akustycznych wykładzin, które zostaną podwieszone lub zamocowane bezpośrednio do ścian. 

 

Reguła 5 – kancelaria adwokacka: wystrój biura to nie koniec pracy

Warto zdać sobie sprawę z tego, że biuro często nie jest pierwszym miejscem, z którym będą mieli styczność twoi klienci. O czym mowa? Oczywiście o strefie wejścia, która od pierwszych chwil powinna dbać o to, by klienci czuli się komfortowo i nabierali zaufania. Jeśli pozwala na to rozmiar lokalu, zadbaj o stylowe krzesła, fotele oraz biurko. W poczekalni powinny znaleźć się designerskie gazetowniki oraz wieszaki na ubrania, by pozbawić gości kłopotu z wierzchnim okryciem.

Gabinet jest jednym z najważniejszych pomieszczeń, jednak nie mniej ważna jest sala konferencyjna, niezbędna w przypadku prawników prowadzących szczególny typ spraw, podczas których uczestniczy od kilku do nawet kilkunastu osób. Nie zapominaj także o łazience. Nie jest najważniejsza, ale możesz być pewien, że niejeden klient do niej „zaglądnie”. Podobnie jak w innych pomieszczeniach postaw na ponadczasowy styl z nutą luksusu, wysokiej jakości materiały wykończenia i dodatki ze smakiem, dbając o spójność wizualną.

 Aranżacje wnętrz kancelarii adwokackiej

Urządzenie wnętrz jest niezwykle ważne dla powodzenia biznesu – zarówno dla właściciela i pracowników, jak i dla potencjalnego klienta. Wygląd kancelarii to najlepsza wizytówka firmy, dlatego jeśli nie jesteś pewien, jak nadać jej odpowiedniego tonu, skorzystaj z usług profesjonalnych architektów wnętrz, którzy stworzyli już niejedno prestiżowe, ponadczasowe wnętrze. 

Tagi:
klasyczne wnętrza projektowanie kancelarii prawnej klasyczne dodatki do wnętrz klasyczne meble prestiżowe wnętrza

Popularne artykuły:

Architekt wnętrz radzi jak wybrać lampę do salonu

Światło - praktycznie i nastrojowo Salon z racji swoich funkcji - wypoczynkowej, reprezentacyjnej, gościnnej - wymaga odpowiedniego oświetlenia sztucznym światłem. Zazwyczaj architekci wnętrz...

Jak urządzić klatkę schodową - projektowanie wnętrz Kraków

Klatka schodowa w domu pełni w pierwszej kolejności funkcję komunikacyjną i często ta jej podstawowa rola staje się nadrzędna względem jej walorów estetycznych. Jeszcze kilka dekad temu...

Jak zaprojektować wystrój salonu fryzjerskiego

Współczesne salony fryzjerskie w coraz większym stopniu przypominają fantazyjnie, oryginalnie urządzone kawiarnie, kluby nocne niż surowe, funkcjonalne pomieszczenia z lustrami i fotelami...

Jak wybrać komfortową sofę do salonu - radzą projektanci wnętrz

Elegancka i stylowa? Wygodna i funkcjonalna? Szukając idealnej sofy, nie musimy iść na kompromis pomiędzy pięknym wyglądem, a komfortem wypoczynku. Prezentujemy nowoczesne sofy, które są nie...

Kuchnia z salonem - za i przeciw

Kuchnia zintegrowana z salonem to niemal oczywistość w mieszkaniach budowanych w ostatnich latach. Trudno rozstrzygnąć na ile aranżacja salonu z kuchnią wynika z potrzeb rynku, na ile jest wynikiem...

Jak zaprojektować sypialnię?

Dobrze zaprojektowana sypialnia to taka, w której faktury, materiały i kolory są dobrane w przemyślany sposób, by dostarczać nam ciekawych wrażeń zmysłowych. Urządzając sypialnię dla...

Top