Zasady działania biura projektowego

Warto wiedzieć czym kieruje się biuro projektowe

10 prostych zasad,

którymi powinno kierować się biuro projektów wnętrz

Jeżeli szukasz utalentowanego projektanta, który pomoże Ci stworzyć wymarzone mieszkanie, koniecznie zapoznaj się z poniższymi punktami. A potem sprawdź dokładnie czy biura projektowe, z którymi rozmawiasz, stosują się do nich.

Zasada 1: Wiedza i doświadczenie

Talent i kreatywne pomysły to bardzo dużo. Ale nigdy nie zastąpią wiedzy i doświadczenia. Dlatego dokładnie poznaj kompetencje biura projektowego. Dowiedz się, jak pracujący w nim specjaliści poszerzają swoją wiedzę. Zwróć też uwagę, czy biuro proponuje tylko kilka szablonowych rozwiązań, czy też ma szeroką ofertę. W tej branży liczy się wszechstronność i umiejętność czerpania z różnych stylów.

Zasada 2: Dokładność w projektowaniu

Dowiedz się, w jaki sposób są wykonywane projekty. Czy projektanci zwracają uwagę na wszystkie detale? Pamiętaj, nawet najmniejszy element ma znaczenie. Warto również wybrać biuro, które uzupełnia projekt dokładną dokumentacją. Otrzymasz wówczas informacje o konkretnych rozwiązaniach i materiałach.

Zasada 3: Elastyczność

To Ty jesteś najważniejszy! Dlatego zwróć uwagę czy biuro projektowe chce dostosować się do Twoich potrzeb. Jeżeli masz wrażenie, że projektant:

  • chce na siłę przekonać Cię do swojej wizji,
  • nie zwraca szczególnej uwagi na Twoje sugestie,
  • nie proponuje Ci optymalnych rozwiązań do Twojego budżetu,

poszukaj innego biura projektowego.

Zasada 4: Komunikatywność

Projekt Twojego domu ma być realizacją Twojej wizji i ma odpowiadać Twoim wymaganiom. Dlatego projektanci muszą być otwarci na kontakt, muszą starać się zrozumieć indywidualne wymagania Klienta. Pamiętaj, że dla „komunikatywnego biura” nie powinno być pytań bez odpowiedzi.

Zasada 5: Odpowiedzialność za pomysł

Projekt to początek drogi do Twojego nowego mieszkania. Kolejnym etapem jest jego realizacja przez fachowców. Dlatego bardzo ważne jest, by projektanci mieli w swojej ofercie usługi nadzoru i byli do Twojej dyspozycji także podczas remontu aby na bieżąco sprawdzać, czy jest on przeprowadzany zgodnie z projektem.

Zasada 6: Terminowość

Twój czas to pieniądz! Dlatego projektanci powinni kontrolować określonych terminów w ramach usługi nadzoru lub wykończenia "pod klucz". W innym wypadku może przedłużyć się wykonanie remontu, co może wiązać się z niepotrzebnym stresem.

Zasada 7: Szczerość wobec Klienta

Bardzo istotne jest zaufanie, jakie pokładasz w wybranym biurze. Projektanci powinni zdawać sobie z tego sprawę. Dlatego dobrze o nich świadczy to, że potrafią przyznać się do popełnionych błędów i sprawnie wprowadzać potrzebne poprawki.

Zasada 8: Wizerunek

Profesjonalne biuro projektowe musi dbać o swój wizerunek. Na jego stronie internetowej powinieneś znaleźć wszystkie interesujące Cię informacje. Przyjrzyj się też wizytówkom i katalogom internetowym. Firma zajmująca się tworzeniem kreatywnych projektów wnętrz powinna zadbać o każdy szczegół swojej identyfikacji marketingowej.

Zasada 9: Sprawność kontaktu ze współpracownikami

Każde renomowane biuro projektowe powinno utrzymywać kontakty z szeregiem fachowców, z którymi może podjąć współpracę. Liczy się nie tyle liczba takich kontaktów, co ich jakość. Zgrany zespół często stanowi bowiem wyznacznik końcowego efektu.

Zasada 10: Otwartość na promocje dla Klienta

Każdy lubi promocje. Dlatego renomowane marki często oferują je swoim klientom. Nie inaczej powinno być w przypadku biura projektowego.

Możesz być pewien, że wszystkie te zasady przestrzegamy w Intellio. Przekonaj się o tym już teraz.

Top