Wystrój wnętrz - przewodnik po wykwintnych stylach Intellio designers

Poznaj ulubione style Intellio designers, które są dla nas inspiracją do tworzenia luksusowych aranżacji wystroju wnętrz.

 

Aranżacje wnętrz w stylu angielskim

Tradycyjny, angielski wystrój wnętrz charakteryzuje się prawdziwym, domowym klimatem. Wywodzi się on z epoki wiktoriańskiej, kiedy centralny punkt w systemie wartości Brytyjczyków zajęła rodzina. Dom, jako ostoja rodzinnego ciepła, miał oddawać przytulny klimat sprzyjający pogłębianiu międzypokoleniowych relacji. Współczesny angielski wystrój wnętrz ceniony jest za swoją harmonię i elegancję. Idealnie nadaje się dla osób, które w swoim domu chcą stworzyć atmosferę stabilizacji i spokoju, aby w swoim prywatnym zaciszu uciec od męczącego zgiełku.

 

Francuski wystrój wnętrz

Charakterystyczną cechą stylu francuskiego jest eklektyzm. Wytworny, lecz przytulny, bogato zdobiony, ale unikający przesadnego przepychu - francuski wystrój wnętrz pozwala na uzyskanie fantastycznych efektów przy zachowaniu harmonii. Zniewalające efekty stylu francuskiego są również efektem kunsztu malarzy, tapicerów i stolarzy, którzy tworzą z mebli małe dzieła sztuki. Francuski wystrój wnętrz polecamy osobom, które pragną, aby ich dom nabrał szyku i niezobowiązującej elegancji.

 

Wystrój wnętrz w stylu glamour

Uwodzicielski, zmysłowy, kuszący bogactwem i dekoracyjnością - oto styl glamour, który narodził się w odpowiedzi na minimalistyczny wystrój wnętrz. Aranżacje tego typu doskonale sprawdzą się w domach, których właściciele cenią sobie luksus, a także nie boją się wyrazistych form. Te dające poczucie luksusu przedmioty, mimo że najczęściej wykonane z imitacji szlachetnych materiałów, na zasadzie kontrastu zestawia się z prostymi, nowoczesnymi meblami.

 

Styl skandynawski

Skandynawski wystrój wnętrz podbił serca osób, które w aranżacjach cenią ekologiczne materiały i funkcjonalne rozwiązania. “Wiatr z północy”, jak został określony styl skandynawski, już stał się nieprzemijającym kanonem, wprowadzając do naszych wnętrz przestronność i naturalność. Wystrój wnętrz rodem ze Skandynawii to idealna propozycja dla osób, które szukają praktycznych i bezpretensjonalnych rozwiązań, które zwiększają jakość codziennego życia.

 

Nowoczesny wystrój wnętrz

Przepych i przesadna ornamentyka nie mieszczą się w ramach poczucia estetyki niektórych osób. Nowoczesny wystrój wnętrz pozwala “oczyścić” przestrzeń ze zbędnych elementów - funkcje ozdobne mają pełnić wysokiej jakości meble. Z drugiej strony, nowoczesny wystrój wnętrz ucieka od minimalizmu. Uzupełnieniem prostej formy są wyraziste akcenty kolorystyczne, a także wyraziste faktury czy materiały.

Top