Aktualności

Z życia Intellio Designers

Ekskluzywny artykuł dla Axolight

 

3 niezwykłe kolekcje oświetlenia

Axolight to wiodąca włoska marka produkująca luksusowe oświetlenie, które wyróżnia nie tylko znakomity design, ale też funkcjonalność, najwyższa jakość i awangardowe projekty.   Przedstawiamy trzy niezwykłe kolekcje lamp Axolight, które warto wykorzystać w projektowaniu wnętrz, by osiągnąć spektakularny efekt wizualny.

 

U-light Świetliste kręgi

U-light to ultra-nowoczesna kolekcja oświetlenia, którą zaprojektował Timo Ripatti. Projektant uzupełnił kultową już kolekcję u-light wzbogacając ją w nowatorski i przekorny sposób o serię świetlistych okręgów zawieszonych lub zamontowanych na ścianie lub suficie. Kolekcja składa się z dwóch różnych modeli, których wspólnym elementem jest aluminiowy okrąg. Pierwsza wersja została zaprezentowana w 2016, a w jej skład wchodzą trzy lampy podwieszane, które łączą razem dwie zakrzywione linie: linię w kształcie litery U do góry nogami i pierścień pod spodem, gdzie znajduje się źródło światła. Nowa wersja powstała w 2017 r. i wyróżnia się jednym okrągłym elementem i jest dostępna jako lampa wisząca, lampa ścienna (dostępna również w półokręgu) i lampa sufitowa. Modele są oświetlane lampami LED, które wbudowane w ramę rozpraszają białe światło, nadając mu miękkości. Lampy z serii u-light mogą być instalowane pojedynczo lub kilka naraz, kreując nietuzinkowy efekt. Lekkie i oryginalne nadają przestrzeni wyjątkowego charakteru i pozwalają tworzyć dowolne instalacje, gdzie gra światła i kształtu ma pierwszorzędne znaczenie. Różne rozmiary oraz modele pozwalają tworzyć ciekawe instalacje na wielu planach architektonicznych, uzyskując niebanalne stylizacje.

 Luksusowe marki lamp

Axo Light lampy dla projektantów wnętrz

 

Nafir Intrygujące trąbki

Axo Light

Axo Light oświetlenie do awangardowych wnętrz

 

Ekstrawaganckie lampy sufitowe z kolekcji Nafir zostały zaprojektowane przez światowej sławy projektanta Karima Rashida. Lampy o płynnym kształcie przypominają chór trąbek, a nazwa Nafir odnosi się do małej trąbki północnoafrykańskiej. Nowe wersje są uzupełnieniem głównej kolekcji z 2012 roku, która zdobyła nagrodę Good Design Award (USA) 2012 oraz wyróżnienie na German Design Award w 2014 roku. Lampy są dostępne w nowej wersji kolorystycznej - metalicznych brązach i różowym złocie.

 

W nowej kolekcji lampy Nafir są dostępne w nowej wersji kolorystycznej - metalicznych brązach i różowym złocie zarówno dla lamp wiszących, jak i sufitowych. Metaliczna kolorystyka podkreśla ich elegancki i szlachetny charakter. Kształt świateł i lamp sufitowym przypomina rzeźbiarską formę. Lampy sufitowe w kształcie trąbek intrygują designem i prezentują się stylowo zarówno z włączonym oświetleniem jak i wtedy gdy są wyłączone. Lampy są  dostępne z trzema światłami w pięciu różnych kolorach: chrom z białym wnętrzem, biały ze złotym wnętrzem, biały z białym wnętrzem, brąz z białym wnętrzem i różowym złotem z białym wnętrzem. Lampy zasilane są źródłem światła LED.

 

Spillray Szklane światło

Projekty rezydencji i apartamentów - oświetlenie

Projekty rezydencji i apartamentów - oświetlenie

Spillray to nowatorska kolekcja autorstwa Manuela Viviana, głównego projektanta i założyciela marki Axolight. Lampy wiszące w kształcie odwróconych pucharów o różnych formach prezentują się elegancko i dostojnie. Eklektyczna kolekcja wyróżnia się geometrycznymi formami, oryginalnymi pęczkami kielichów, które razem połączone tworzą delikatne płynne ruchy i atrakcyjnie odbiją światło, tworzą piękną grę światła.

Lampy wiszące Spillray występują w następujących wersjach: pojedyncza, szeregowa z 6 i 10 światłami, w okrągłym układzie z 3 i 12 światłami. Żyrandole Spillray mogą być okrągłe z 30 lampami i dwoma poziomami, okrągły z 20 światłami i jednym poziomem, prostokątny z 26 światłami. Spillray jest również dostępny jako wbudowana lampa sufitowa z jedną lampą i kinkietem.

Lampy z kolekcji Spillray wyglądają atrakcyjnie pojedynczo, wpisując się w minimalistyczne wnętrza, a także złożone z kilku kielichów, idealnie pasując do wnętrz komercyjnych i prywatnych.

Awangardowe, nowoczesne,  minimalistyczne wnętrze – luksusowe oświetlenie Axolight oświetli i ozdobi każde pomieszczenie, nadając mu niepowtarzalnego wyrazu.

Lampa Aria Gold projektu Zahy Hadid

Przepiękne lampy Aria Gold projektu Zahy Hadid

 

Więcej na: Aktualności Intellio designers
Top