Chalet - domek w alpejskim stylu

W alpejskim stylu

Właścicielom domku w stylu alpejskim zależało na tym, aby powstała przestrzeń magiczna, ciepła, urzekająca, a zarazem – nieprzeładowana nadmiarem dodatków, które mogłyby wprowadzić chaos. Właśnie taką atmosferę wyczarowaliśmy, świadomie i ze smakiem dobierając materiały wykończeniowe. Są to przede wszystkim drewno, skóry i futra – nie tylko miłe dla oka, ale także przyjemne w dotyku, naturalne, wywołujące kojące poczucie bezpieczeństwa, solidności, ciepła.

Miękki dywan z długim włosiem, przyjemna faktura materiału obiciowego na sofach, duża ilość poduszek czy przerzucone przez oparcia koce wabią i kuszą, aby odpocząć, zatrzymać się na chwilę, oprzeć głowę o zagłówek wygodnego fotela i zamknąć oczy.

 

 

Wnętrza z prawdziwego drewna

Dominującym materiałem wykorzystanym w aranżacji jest drewno, które położone jest nie tylko na podłogach i ścianach, ale także na suficie w salonie. Przygaszone kolory i jasny odcień drewna dodają minimalistycznemu wnętrzu czaru i szlachetności. Jedna ze ścian zewnętrznych w salonie jest całkowicie przeszklona, otwarta na świat, dzięki czemu przed oczami domowników rozpościera się widok na leżące nieopodal senne miasteczko, góry i lasy. Ważnym elementem aranżacji wnętrz domu jest też światło.

 

 

Oświetlenie i światło

Promienie słońca rozświetlają wnętrze aż do zachodu, wieczorem tę rolę przejmują wiszące nad stołem w jadalni kute lampy z kół, podobne do tych, które wiszą w myśliwskich chatach. Z kolei szklane kule oświetlające stolik kawowy przywodzą na myśl spadające gwiazdy, wprowadzając do salonu niepowtarzalną atmosferę wysokogórskiego krajobrazu.

Sercem domu jest kominek. Dzięki temu, że jest on przeszklony, obserwowanie jak ogień pochłania kolejne szczapy drewna może stać się codziennie ponawianym misterium, w którym uczestniczą wszyscy domownicy.

 

Więcej na: Aktualności Intellio designers
Top